Jednofázové elektromotory se zabudovaným startovacím kondenzátorem jsou cenově dostupným způsobem pohonu

velke elektromotory

Jednoduché domácí aplikace se často neobejdou bez spolehlivého zdroje pohonu. V tomto směru hrají hlavní roli často právě elektromotory jednofázové, které jsou univerzální, kompaktní a mají jednoduché konstrukční zpracování. Bonusem je pak i velmi příznivá cena, která z jednofázového motoru dělá všestranné pohonné řešení i při omezeném rozpočtu. Prozradíme vám také, proč upřednostnit motor vybaven startovacím kondenzátorem.

Jednofázové elektromotory vynikají svou univerzálností

Jednofázové elektromotory jsou po konstrukční stránce poměrně jednoduché a své využití si nacházejí především v menších dílnách, kde nejsou kladeny až tak vysoké nároky na efektivitu pohonu. Navíc, v případě domácích aplikací je často třeba dělat kompromisy s ohledem na prostorové podmínky, možnosti chlazení a také napájení.

Oproti třífázovým elektromotorem, které si aktuálně nacházejí využití zejména v průmyslu, mají sice o něco horší parametry, ale za to je jejich využití skutečně univerzální. Mají ale i několik konstrukčních prvků, které je třeba při výběru zohlednit a tím nejdůležitějším je bezesporu potřeba startovacího kondenzátoru.

Přečtěte si také: Proč se vyplatí investice do kvalitní elektropřevodovky?

Zaměřte se na typ startovacího kondenzátoru

Při výběru jednofázového motoru se zajímejte o typ zabudovaného kondenzátoru, který je nezbytný pro rozběh motoru. Standardem jsou dnes již jednofázové motory s integrovaným startovacím kondenzátorem, který sestává z indukčního motoru s hlavním vinutím a pomocného vinutí zapojeného ke spínači. Nejdostupnějším řešením je použití spínače s odstředivým ovládáním zabudovaným přímo v jednofázovém motoru.

Kvalita a velikost přesně podle vašich potřeb

Elektromotory jednofázové si můžete vybrat v devíti různých velikostních provedeních – od velikosti rámu 63 až po 132, přičemž rovněž je na výběr z různých materiálů. Vyráběny jsou například s hliníkovou kostrou vysoké kvality s precizním dílenským zpracováním. Pokud zas hledáte jednofázový elektromotor za tu nejvýhodnější cenu, skvělým řešením budou elektromotory řady ML, které jsou vhodným variantou při omezeném rozpočtu.

Velikost elektromotoru podle vašich potřeb

Zdroj: elektromotory-menice.cz

Summary
Jednofázové elektromotory
Article Name
Jednofázové elektromotory
Description
Elektromotory jednofázové si můžete vybrat v devíti různých velikostních provedeních - od velikosti rámu 63 až po 132
Author
Publisher Name
eac2013.cz

You Might Also Like